KLB LEGAL - Tragédie v Janově – KLB Legal pomohla dosáhnout odškodnění pro poškozené
Česky English
test

Tragédie v Janově – KLB Legal pomohla dosáhnout odškodnění pro poškozené

V srpnu roku 2018 došlo v italském Janově k velké tragédii. Do hloubky 45 metrů se zřítila dvousetmetrová část mostu, kdy spolu s vozovkou spadly na dole ležící skladiště, železniční trať a do řeky Polcevery i více než 30 osobních a nákladních aut. Při neštěstí zahynulo 43 lidí, dalších 16 lidí přežilo s různě závažnými zraněními a samozřejmě došlo i k obrovským škodám na majetku.

Jedním z přeživších byl i český řidič kamionu, který pád zázrakem přežil, avšak utrpěl závažnou újmu na zdraví. Škodu utrpěl i zaměstnavatel řidiče, a to zejména v podobě zničení nákladního vozidla, v němž řidič při pádu seděl a díky tomu pád přežil.

Ve věci odškodnění řidiče nákladního vozidla za utrpěnou újmu na zdraví a jeho zaměstnavatele za materiální škodu zastupovala proti Autostrade per l’Italia právě Advokátní kancelář KLB Legal. V první polovině roku 2022 došlo k úspěšném mimosoudnímu vyřešení případu, kdy došlo k odškodnění obou zmiňovaných v plné výši.
Tohoto úspěchu naše kancelář dosáhla ve spolupráci s partnerskou italskou advokátní kanceláří Studio Legale Bona – Oliva & Associati, se kterou KLB Legal spolupracuje díky organizaci #Global Justice Network (GJN).

Díky intenzivní spolupráci byla advokátní kancelář KLB Legal schopna pro získat pro klienty plné odškodnění a zároveň jim poskytnout komfort v podobě řešení věci v jejich mateřském jazyce.

JUDr. David Kuboň

 

Mgr. Monika Skalová

 

Mgr. Veronika Civínová

 

Mgr. Vojtěch Hanzal

 

© 2023 KLB Legal

UPOZORNĚNÍ PRO SPOTŘEBITELE

Dle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů, je v případě sporu advokáta a klienta klient oprávněn podat návrh na mimosoudní řešení sporu České advokátní komoře, a to nejpozději do jednoho roku ode dne, kdy uplatnil své právo, které je předmětem sporu, u advokáta poprvé. Právo stran sporu, domáhat se ochrany svých práv a oprávněných zájmů soudní cestou, není zahájením mimosoudního řešení spotřebitelského sporu dotčeno. Více informací naleznete na stránkách České advokátní komory: http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=15607

Podpora digitalizace z finančních prostředků EU

Politika ochrany osobních údajů

Cookies

Agent pro zajištění