Česky English

KLB Legal poskytovala právní poradenství WOOD & Company při transakci mezi Skupinou ČEZ a Škoda JS

27.07.2022

Advokátní kancelář KLB Legal poskytovala právní poradenství společnosti WOOD & Company Financial Services, a.s. při zprostředkování a realizaci transakce mezi Skupinou ČEZ a Škoda JS.

Energetická skupina ČEZ se stane, jakmile získá veškerá relevantní povolení antimonopolních úřadů, stoprocentním vlastníkem Škoda JS, která se věnuje poskytování komplexních služeb jaderného servisu a inženýringu. Akvizicí podílu ve Škoda JS získá Skupina ČEZ i další podíl ve významném vědecko-výzkumném pracovišti ÚJV Řež.

Škoda JS se před několika lety stala součástí ruské strojírenské skupiny OMZ, která je ovládána Gazprombankou. Společnost se tak ocitla v ohrožení ruskými sankcemi, což mohlo mít potenciální dopad i na zajištění stávajících klíčových dodávek pro jaderné elektrárny ČEZ.

Složitou transakci ČEZ realizuje ve spolupráci s WOOD & Company, významnou finanční a investiční skupinou s předním postavením na středoevropském trhu investičních služeb. Naše advokátní kancelář poskytovala skupině WOOD & Company komplexní právní poradenství a podílela se tak bezprostředně na celé transakci, významné pro celý tuzemský energetický trh.

© 2023 KLB Legal

UPOZORNĚNÍ PRO SPOTŘEBITELE

Dle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů, je v případě sporu advokáta a klienta klient oprávněn podat návrh na mimosoudní řešení sporu České advokátní komoře, a to nejpozději do jednoho roku ode dne, kdy uplatnil své právo, které je předmětem sporu, u advokáta poprvé. Právo stran sporu, domáhat se ochrany svých práv a oprávněných zájmů soudní cestou, není zahájením mimosoudního řešení spotřebitelského sporu dotčeno. Více informací naleznete na stránkách České advokátní komory: http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=15607

Politika ochrany osobních údajů

Cookies

Agent pro zajištění